top of page

HAKKIMIZDA

IMG_0840.jpg

CAN ARDA BAKAR

İÇ MİMAR / MİMARİ FOTOGRAF & VİDEO

Bir iç mimar olarak, her proje benim için bir hayal dünyasının kapılarını aralıyor. Çankaya Üniversitesi

İçmimarlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra, 10 yıl boyunca farklı boyutlardaki pek çok mimari projede yer aldım. İç mimarlık eğitimim ve sahadaki deneyimlerim, sadece mekanları şekillendirmekle kalmayıp aynı zamanda duyguları, hikayeleri ve anlatılması gerekenleri de bir araya getirme sanatını benimsememe yardımcı oldu. Şu anda TMMOB İçmimarlar Odası 7.dönem Ankara Şube yönetim kurulunda görev almaktayım. 

Fotoğrafçılık, hobiden tutku haline dönüşen bir serüvendi benim için. İç mimarlıkta kazandığım üç boyutlu düşünme yeteneği, fotoğraflarda bakış açımı genişletmeme ve her detayın ardındaki öyküyü yakalamama olanak tanıdı. Bu sayede, mekanların, formların, malzemelerin ve ışığın dansını farklı bir bakış açısıyla yakalayıp görselleştirebildim.

 

2017 yılında, sadece cep telefonumla amatör bir şekilde fotoğraf çekmeye başladım. Ancak 2018'den itibaren profesyonel bir perspektif kazandım. Özellikle mimari, gayrimenkul, hava çekimleri ve ürün fotoğrafçılığı alanlarında kendimi sürekli geliştirmeye odaklandım.

 

2020'de, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne kayıtlı

IHA 0 ve IHA 1 pilot sertifikalarını alarak drone pilotluğuna adım attım. Bu, gökyüzünden bakarak dünyayı keşfetmenin heyecanını ve mekanları farklı bir bakış açısıyla yakalamanın keyfini yaşamama olanak sağladı.

Her proje benim için bir öykü, bir kurgu ve bir tutku. Şimdi, içmimarlık ve fotoğrafçılık alanındaki deneyimlerimi birleştirerek, her detayın içinde saklı olan hikayeleri ve hayalleri, görsel bir ölümsüzlüğe taşımanın peşindeyim.

MARKALAR

FOTOĞRAF VE VİDEO İŞLERİNİZ İÇİN..

bottom of page